• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png
  • 9.png
  • 10.png
  • 11.png
  • 12.png
  • 13.png
  • 14.png
Dofinansowanie inwestycji sportowych rok 2015. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Waldemar Paszkiewicz   
sobota, 17 stycznia 2015 18:48

Wojewódzki Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej

 

Od wielu lat Województwo Lubelskie wspiera zadania, które mają na celu rozwój sportu oraz rozwój inwestycji sportowych, angażując się w sprawę budowy i modernizacji infrastruktury sportowej na terenie województwa lubelskiego tworzy od 1999 roku Wojewódzki Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej.

Podstawą do tworzenia Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej jest art. 86 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 201 poz.1540 z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 10 października 2014 roku w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania dofinansowania realizacji zadań inwestycyjnych oraz zadań z zakresu rozwijania sportu, trybu składania wniosków oraz przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. poz. 1391).

Ilość objętych dofinansowaniem inwestycji zależy od wysokości limitu środków przyznanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki co roku dla województwa.
Dofinansowaniem w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Bazy Sportowej objęte mogą być zadania inwestycyjne polegające na budowie, przebudowie lub remoncie następujących rodzajów obiektów sportowych:

a. pełnowymiarowych sal gimnastycznych, w tym szkolnych hal sportowych;
b. krytych pływalni o wymiarach niecki nie mniejszych niż 25,0 x 12,5 m i głębokości 1,2 - 1,8 m, w szczególności na ternach tych powiatów, które nie posiadają tego typu obiektu (ograniczenie dotyczące wymiarów nie dotyczy zadań inwestycyjnych polegających na remoncie i przebudowie);
c. boisk, w tym również boisk wielofunkcyjnych i do streetballa oraz do sportów plażowych;
d. kortów tenisowych i badmintonowych;
e. skateparków, torów rowerowych oraz tras kolarstwa górskiego;
f. obiektów i urządzeń lekkoatletycznych, takich jak w szczególności: bieżnie, skocznie i rzutnie;
g. tzw. terenowych urządzeń sportowych, przez co rozumie się w szczególności siłownie plenerowe, ścieżki sprawnościowe i ścianki wspinaczkowe;
h. tras oraz torów wrotkowych, rolkowych i nartorolkowych;
i. lodowisk stałych oraz torów lodowych;
j. placów zabaw sprzyjających aktywności fizycznej i rozwijaniu siły, zwinności, wytrzymałości i zmysłu równowagi dzieci.

Dofinansowanie innych niż wyżej wymienione zadań inwestycyjnych wymaga wcześniejszego uzyskania akceptacji Ministra Sportu i Turystyki.

Przy konstruowaniu Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej zadaniami inwestycyjnymi o charakterze priorytetowym są następujące kategorie zadań:

a. budowa, przebudowa lub remont obiektów przyszkolnych;
b. budowa pływalni na terenie powiatów, które nie posiadają takiego obiektu, a także przebudowa lub remont pływalni;
c. budowa, przebudowa lub remont obiektów i urządzeń lekkoatletycznych;
d. budowa, przebudowa lub remont kortów tenisowych.

W wojewódzkim Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej mogą być ujęte tylko te inwestycje, dla których inwestor posiada dokument stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością określone w ustawie Prawo budowlane, kompletną dokumentację projektowo - kosztorysową, pozwolenie na budowę oraz na realizację których udzielenie zamówienia nastąpiło w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz posiada aktualne zbiorcze zestawienie kosztów. Inwestor zobowiązany jest do potwierdzenia możliwości sfinansowania zadania poprzez przedstawienie stosownego dokumentu, tj. w szczególności:

• pisemnego oświadczenia o zabezpieczeniu środków własnych na finansowanie zadania;
• umowy zawartej przez inwestora z bankiem lub pożyczkodawcą, bądź też wydane przez nie dokumenty potwierdzające zapewnienie udzielenia kredytu lub pożyczki;
• dokumenty potwierdzające przyznanie dofinansowania (dotacji) z innych źródeł albo zapewnienia ich przyznania.

Środkami z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dofinansowywane są zadania inwestycyjne dotyczące obiektów sportowych, w szczególności ogólnodostępnych i umożliwiających masowe uprawianie sportu oraz o krótkich cyklach realizacji, nie dłuższych niż 4 lata.
Kwota dofinansowania pochodząca ze środków funduszu nie może być niższa niż 100 tys. zł. W wyjątkowych przypadkach, gdy zadanie inwestycyjne jest realizowane przez gminę wiejską lub dotyczy remontu, jak również przebudowy, minimalna kwota dofinansowania wynosi 50 tys. zł.Termin nadsyłania zgłoszeń do Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego na 2015 rok i na lata następne upływa 13 lutego 2015 roku.

 

→  Zgłoszenie do Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego

→  Program Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej  

 

 Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Poprawiony: sobota, 17 stycznia 2015 19:01